Skryjská jezírka

Moje nedávné dva dny volna jsme využili k výletu na Skryjská jezírka. O tomto místě už mi několik lidí vyprávělo jako o skvělém typu na výlet. A můžu říct, že rozhodně nepřeháněli. Hádám, že jsem zde nebyla naposledy.

Skryjská jezírka se nacházejí na Křivoklátsku cca 32 km od Berouna. 

Už ta cesta tam byla krásná. Vybrali jsme si trasu přes Křivoklátsko. Silnice jsou horší, ale výhled je nádherný.

Parkovat se dá ani ne 1 km od jezírek, kousek od Podmokelského mlýnu. Parkovacích míst není mnoho. My zde byly ve všední den dopoledne, takže jsme zaparkovali v celku bez problému. Nevím, jak to zde ale vypadá třeba o víkendu nebo o prázdninách.

Cesta k jezírkům je nekomplikovaná. Jdete stále po modrý a za chvilku narazíte na ceduli, která vás upozorní, že vstupujete do chráněné krajinné oblasti. Od teď začíná to pravé kochání.

Skryjská jezírka

Upozorňuji, že tento výlet není vhodný pro kočárky a asi bych sem netahala ani úplně malé děti. Abyste mohli celou trasu projít, musíte překonat pár lávek, stromy spadané přes cestu a sešplhat pár „skal“. Není to nic náročného, může to ale klouzat.

Skryjská jezírka jsou nádherná. Příroda je zde nedotčená a voda je krásně čistá. My zde byly zrovna v období, kdy bylo hodně vody, určitě je to ale zde krásné i v období většího sucha.

Přes potok vede několik lávek, které musíte překonat, abyste se dostali dál. Zvládnout se dají i se strachem z výšek, nechtěla bych po nich ale jít krátce po dešti (asi to bude trochu klouzat).

Po cestě musíte překonat i malé lezení po skále. Opět nic náročného, spíš je to takové dobrodružství (pokud teda po skalách nelezete běžně).

Jak jsem psala výše, tak jsme zde byli v době, kdy bylo hodně vody. Stezku jsme tak nemohli projít celou, protože byla v jedné části pod vodou. Chvilku jsme o tom přemýšleli, protože šlo jen o kousek cesty a dalo by se to přelézt přes skálu. Nakonec jsem usoudili, že jsme toho za jeden den viděli už dost a vydali se zpátky :-).

Skryjská jezírka

Skryjská jezírka rozhodně doporučuji. Je to krásná oáza klidu a úžasné místo na útěk z města. Vyhraďte si na toto místo nějaký čas, ať můžete v klidu načerpat atmosféru :-).

Pokud se vám cestování se mnou líbilo, koukněte i na můj minulý článek o Zámeckém parku Blatná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2020 Andrea Jankovská

IČO 09362185; neplátce DPH
Litvínovská 594/16, 190 00, Praha 9 – Prosek;
zapsaná v Živnostenském rejstříku od 27.7.2020 – MÚ Praha 9