Zámecký park Blatná

Už několik let mám sen navštívit Japonsko a slavný park Nara. Jedná se o obrovský prostor, kde volně žijí jeleni a jsou na lidi více než zvyklí. Sen pro každého milovníka zvířat. Ještě k tomu si na místě můžete koupit sušenky a krmit je. Oni si o pamlsek sami řeknou! Prostě roztomilost levelu 1000. Blatná.

Japonsko je ale poněkud z ruky a zatím mimo mé finanční možnosti. Vůbec jsem ale netušila, že je „podobný“ park i u nás. Je! Zámecký park Blatná. Podobný jsem dala schválně do uvozovek, protože asi jediný podobnost je v roztomilých zvířátkách, která můžete krmit.

Zámecký park Blatná se nachází cca 30 km od Písku. Parkovat se dá různě kolem zámku, my auto nechali na malém (neplaceném) parkovišti naproti Lídlu.

Do parku se dostanete přes zámecké nádvoří. Než ale poběžíte do parku, zastavte se nejdříve v pokladně. Zde si můžete zakoupit vstupenku (25,- Kč) a krmivo pro daňky. Rozhodně je nekrmte pečivem a podobně. Stravou, na kterou nejsou zvyklí, byste je mohli i zabít. Krmivo, které na pokladně prodávají, je levné a je ho dostatek. My si koupili pytlík na osobu.

Vstupenku si můžete koupit na pokladně a nebo až u vstupu, kde hodíte mince do automatu.

Zámecký park Blatná

Teď už vám nic nebrání užít si nádhery Zámeckého parku Blatná.

Byla by škoda zastavit se hned na začátku, kde se daňci zdržují, a nejít dál.

Tento park je nádherný. Naleznete zde krásnou nedotčenou přírodu (nesmí se chodit mimo vyznačené cesty), kterou obývá mnoho starých dubů.

Je zde i několik rybníků a potůčků, které obývají kachny (i ty jsou na lidi docela zvyklý a přijdou k vám). Za pozornost stojí i pávy, kteří jsou nejen nádherní, ale také i uřvaní :-).

Na prohlídku parku si nechte dostatek času. Z vlastní zkušenosti doporučuji navštívit ho mimo letní sezónu. My zde byli v květnu ve všední den dopoledne a rozhodně jsme nebyli v parku sami. Čím méně lidí, tím více daňků se vám bude věnovat.

Samotní daňci jsou úžasní. Ne všichni na nás měli náladu, ale i těch pár stačilo. O krmení se rvali, jakoby 100 let nejedli (což rozhodně nebyla pravda). Připravte se, že do vás budou strkat a ani vás nebudou chtít nechat nasypat si do ruky další dávku krmení. Jeden mi chtěl vzít celý pytlík, naštěstí jsem ho přeprala :-).

Jakmile si užijete parku, nezapomeňte na zámek a zbytek města. My na prohlídku zámku nešli. Prošli jsme si nádvoří a chvilku poseděli v kavárně na nádvoří Oh my deer. Moc doporučuju. Město je malé, ale má své kouzlo. 

Tento rok bude ve znamení výletů po ČR. Je to skvělá příležitost objevovat naší zemi s minimem turistů z ciziny. Nezmeškejte tuto šanci, už se nebude opakovat :-).

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2020 Andrea Jankovská

IČO 09362185; neplátce DPH
Litvínovská 594/16, 190 00, Praha 9 – Prosek;
zapsaná v Živnostenském rejstříku od 27.7.2020 – MÚ Praha 9