Co mě dělá šťastnou

Můj životný cíl je být šťastná. Někomu se to může zdát jednoduché, ale někdy je to v celku dřina.

Co to vlastně znamená být šťastná?

Já to na sobě poznám v maličkostech. Ráno se probudím a těším se, co mi tento den přinese. Podívám se na svého přítele a dělá mě šťastnou, že ho mám. Otevřu okno a slyším zpívání ptáčků.

Ten pocit štěstí všichni známe. Chce se vám usmívat, máte podivný pocit v břiše a někdy máte chuť to vyřvat do světa.

Jsem stále šťastná?

Určitě ne. Věřím v to, že kdybych neustále byla na maximum šťastná, tak bych si toho přestala vážit. Pravě štěstí neznamená být šťastná 100% svého času. Pro mě to znamená, že když si večer lehnu do postele a promítám si svůj den, tak ničeho nelituji a jsem ráda, že jsem ho zažila.

Co mě dělá šťastnou?

Udělat vše ze svého TO DO listu

Jeden svůj předchozí článek jsem věnovala tomu, jak být produktivní. Zahrnovalo to tvorbu To do listu. Když zvládnu za den udělat vše, co jsem si naplánovala, tak mě zaplaví pocit spokojenosti až štěstí z dobře odvedené práce. A jsem šťastná :-).

jóga - dělá mě šťastnou

Jóga a meditace

Jógu jsem začala dělat teprve před pár měsíci a hned jsem si ji zamilovala. Nevím, proč jsem jí tak odkládala a nezačala jí dělat mnohem dříve. Pokouším si na ní najít čas každé ráno. Někdy je to těžší, ale dny, kdy se k ní nedostanu, mi nepřipadají kompletní.

Meditaci provádím hned po józe. Přijde mi, že to je ta nejlepší doba. Jsem uvolněná po józe a mám na sobě pohodlně oblečení. Meditace mi pomohla bojovat se stresem (převážně v práci). Ta chvilka na nic myšlení mě dělá neuvěřitelně spokojenou a šťastnou.

Dobré jídlo

Co si budeme povídat, jídlo je velkou součástí našeho života, tak proč si ho neužít? Vařím si svá oblíbená jídla tak často, jak to jen jde. Ráda ale chodím i do restaurací a ochutnávám zde to, co bych doma uvařit třeba nezvládla.

Trávení čas s rodinou a přáteli

Co je lepšího než trávení času se svými blízkými? Někdy se to musí dávkovat postupně, ale stejně jsme s nimi rádi, ne?

Práce, která mě baví

To je docela zásadní. V práci strávíme 8 hodin denně 5x týdně. Opravdu chceme tolik času trávit někde a něčím, co nemáme rádi a co nás nebaví? Není to škoda života?

Já svojí práci virtuální asistentky miluju. Díky tomu jsem šťastná.

Cestování

Je to něco, co dělám posledních pár let. Miluju poznávání nových míst. A vůbec to nemusím být cestování do zahraniční. S přítelem cestujeme hlavně po ČR a já to miluju. Tolik krásných míst tu máme a já o nich neměla ani ponětí. O jednom z nich jsem psala ve svém článku Zámecký park Blatná.

Kocour

Tohle je hodně individuální. Někdo je na kočky, někdo na psi a někdo zvířata nemá rád. Já našeho kocoura miluju. Dělá mi radost každý den. Někdy je mazlivej a někdy je to totální netykavka. Takové kočky ale jsou a já si to vybrala. Úžasně vycítí, kdy mi nění zrovna dobře. V takový moment ke mně přijde, lehne si mi na klín a vrní. Vrnění a drbání kožíšku vyléčí každou špatnou náladu.

Psaní blogu

Opět další hodně individuální věc. Blog jsem měla co si pamatuji (éra sblog.cz). Vždycky jsem milovala tvoření originálního a vlastního obsahu. Vždycky jsem si dělala svojí grafiku a vzhled svých stránek bych také nikomu nesvěřila.

Na chvilku jsme tuto svojí cestu ztratila. Teď jsem ale zpět a jsem za to neuvěřitelně ráda.

Lowe waste a zájem o životní prostředí

Planetu máme jen jednu a já jsem se pár let zpátky rozhodla jí dál neničit. Bylo to rozhodnutí, kterého rozhodně nelituju a stalo se mojí vášní. Nakupuji v bezobalovém obchodu a od lokálních farmářů, snažím se zredukovat svůj odpad a ten co mám, správně třídím. Používám eko kosmetiku a něco si i sama vyrábím.

Propadla jsem tomu. A nemohla jsem si najít lepší věc, které propadnout.

zero waste

A poslední…

…raduju se z maličkostí. Už dávnou mě neudělá šťastnou plná nákupní taška s oblečením. Teď mi udělá radost, když si koupím čerstvě upraženou kávu od lokálního prodejce. Už mi neudělá radost výhodná koupě kartonu mlék. Teď mi udělá radost dojít si pro čerstvé mléko a ještě se u toho dozvědět o životě daného farmáře.

Miluju si jentak sednout na gauč a povídat si s přítelem. Klidně celé hodiny. Televize je nuda :-).

A co dělá šťastnými vás?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2020 Andrea Jankovská

IČO 09362185; neplátce DPH
Litvínovská 594/16, 190 00, Praha 9 – Prosek;
zapsaná v Živnostenském rejstříku od 27.7.2020 – MÚ Praha 9