Produktivní

Znáte ten pocit, když jdete večer spát a uvědomíte si, že jste ten den naprosto promrhali a rozhodně se nedalo říct, že jste byli produtivní? Já bohužel ano.

Často se mi stávalo (a nebudu lhát, i teď se mi to někdy stane), že jsem vstala v deset hodin, přestože jsem měla budík na sedmou (abych právě byla produktivní). Pak jsem si udělala snídani, ranní hygienu a najednou bylo deset. Přeci nebudu ale hned něco dělat, musím i nějak relaxovat. Brouzdala jsem tedy po internetu. Najednou bylo poledne a já šla dělat oběd. Po obědě si přeci musím odpočinout, ne? Skončila jsem tedy zase u počítače, v lepším případě u knížky. Ani nevím, jak se to vždycky stalo, ale za chvilku tu byl večer a já šla dělat večeři. Po večeři se mi chtělo dělat něco ještě míň, takže jsem skončila u televize a najednou byl konec dne.

Zní vám to aspoň trošku povědomě?

Pokud ano, tak jsou tyto tipy právě pro vás.

Brzy vstávat

Já mám vyzkoušeno, že nejvíce věcí udělám dopoledne. Když ale vstanu v deset, tak mi z toho dopoledne už moc nezbude. Dávám si tedy budík na sedmou hodinu a pokouším se hned v těch sedm vstát. Ne vždy se mi to povede, ale do osmi vstanu vždy. Furt je to lepší než v těch deset 😊. Doporučuju budík Alarmy. Můžete si nastavit činnost, kterou pro vypnutí budíku musíte udělat. Já počítám příklady.

Napsat si TO DO list

Rada, která zazněla už 1000x. Mně to ale hodně pomáhá. Většinou u snídaně popadnu svůj diář a napíšu si tam, co bych ten den chtěla stihnout. Nemusí to být nutně diář. Stačí obyč papír. Pište si tam každou blbost. Já tam třeba píšu i ustlání postele. Takovéto malé úkoly udělám jako první a tím pádem si hned něco odškrtnu jako hotové. I kdybych ten den více věcí už neudělala, tak to stejně nebyl zmařený den, protože jsem si něco odškrtla.

Něco nového se dozvědět

Ze svého dne mám mnohem lepší pocit, když se něco nového dozvím/naučím. Snažím se tedy každý den přečíst aspoň jednu kapitolu z nějaké naučné nebo motivační knihy. Nebo třeba vyzkouším nový recept. Nebo zhlédnu nějaké video na YT, ve kterém se dozvím nějakou novou informaci. Když budete toto dělat každý den, tak se za rok naučíte 365 nových informací. No není to úžasný?

Meditace a jóga

Vím, že toto není pro každého, ale já to miluju. Jógu se snažím cvičit každý den. Na konci jógy zařazuji i chvilku meditace. Není to nic pro vás? Tak si prostě na chvilku sedněte a buďte jen se svými myšlenkami. Vypněte veškerou elektronikou a prostě jen buďte. Ze začátku není to není vůbec jednoduché, ale má to svoje výsledky.

Relax

Pro každého je to něco jiného. Pro mě to je surfování po internetu. Prostě taková jsem a nestydím se za to. Hodně lidí to zaměňuje s prokrastinací. To ale že děláte něco, co vás baví, rozhodně není prokrastinace. Každý si zaslouží každý den na chvilku vypnout. Né každý ale miluje sport a né každý je velký čtenář. Není teda špatně si zapnout ten YouTube a pustit s vlog vašeho oblíbeného youtubera. Baví vás to? Odpočinete si u toho? Tak do toho 😊.

A na závěr? Nehrotit to.

Šly jste pozdě spát a vstali jste v jedenáct? Nic se vám nechce? Tak si dejte jeden den oraz. Svět se rozhodně nezhroutí a někdy je to potřeba.

Produktivitě zdar!

A co vy? Máte nějaký svůj zaručený návod, jak vytěžit ze svého dne co nejvíce? Podělte se o něj níže do komentářů :-).

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2020 Andrea Jankovská

IČO 09362185; neplátce DPH
Litvínovská 594/16, 190 00, Praha 9 – Prosek;
zapsaná v Živnostenském rejstříku od 27.7.2020 – MÚ Praha 9