Virtuální asistentka

Virtuální asistentka. Tento web slouží hlavně jako má profesní stránka, takže bylo jen otázkou času, kdy napíšu článek i na toto téma. Je to tu :-).

Virtuální asistentka  je super vynález. Toto „povolání“ neexistuje moc dlouho (povolání jsem dala do uvozovek, protože já to jako povolání neberu, beru to jako zábavu a své poslání). Je to něco, co prostě muselo vzniknout v této internetové době

Internet používá ke svému podnikání každý. Kdo ne, tak by měl hned začít. Je to totiž místo, kde se můžete skvěle prezentovat a kde si vás zákazníci najdou. Je to ale i místo, které je hrozným žroutem času. Proto vznikly virtuální asistentky, které jsou na síti jako doma a jsou připraveny vám splnit téměř jakékoliv pracovní přání.

1.

Ušetří vám čas

Tento důvod uvádím jako první, protože si myslím, že je to nejdůležitější benefit. Naučit se dá téměř vše, takže své online podnikání můžete vést samy. Hlavní problém je ale čas. Správa webu, sociálních sítí, emaily, zákaznická podpora, vytváření faktur. Nic z toho není komplikované, ale stojí to čas. Opravdu nemáte nic lepšího na práci? Místo toho, abyste hodinu odpovídali na emaily, tak můžete jít třeba na procházku nebo si přečíst knížku. Na ty emaily odpoví vaše virtuální asistentka.

2.

Nejste na to samy

Virtuální asistentka rozhodně není vaším zaměstnancem. Je parťákem pro podnikání. To znamená, že jste si rovní a k tomu se pojí výhody. Poradí vám, jak dělat nějaké věci jednodušeji a nebo dokonce lépe. Podnikání vám úplně nešlape? VA může pomoci najít příčinu problému a vymyslet jeho nápravu.

Nebylo by fajn, nebýt na všechno stále sám? 🙂

3.

Nemusíte umět všechno

I když se o to hodně podnikatelů snaží, tak k tomu naprosto není důvod. Máte eshop s kosmetikou? Proč byste měli umět vytvářet grafiku na web? Vyrábíte keramiku? Proč byste měli umět vytvářet webové stránky?

Mnohem jednodušší (a i levnější) je někoho si tyto činnosti najít. Učit se je (a platit si třeba i drahé kurzy) je naprosto zbytečné. Stojí to hodně času a i peněz.

4.

Známe se navzájem

Víte, že virtuální asistentky jsou se sebou stále v kontaktu? Nebereme se jako konkurentky, ale jako spolupracovnice. Pokud potřebujete něco, co vaše virtuální asistentka nenabízí, nebojte se jí to říct. Ona vám sama doporučí někoho jiného a sama tuto VA i osloví. Tím pádem vás nečeká žádné další zařizování.

Navíc se nemusíte bát, že by vám vaše VA našla někoho nevyhovujícího. Byla by to i její špatná vizitka.

5.

Jsme milé a ochotné

Samozřejmě nemůžu mluvit za všechny virtuální asistentky. Znám ale hodně VA a ještě žádná by tuto definici nesplňovala. 

Do tohoto podnikání jsme se pustili s jednou hlavní myšlenkou. Pomáhat. A pokud chceme někomu pomoci, tak se bez těchto vlastností neobejdeme. My chceme aby bylo vaše podnikání úspěšné. Bude to i naše vizitka.

6.

Nejsme vaším zaměstnancem

Možná se ptáte, jakou má toto výhodu? Napovím vám. Obrovskou.

Nebudeme si nic nalhávat, na penězích záleží. Virtuální asistence platíte pouze čas, který opravdu věnovala práci pro vás. Neplatíte její pauzy na kafíčko nebo svačinu. VA vám vždy vykáže co a jak dlouho dělala a vy máte nad vším kontrolu. Svému zaměstnanci platíte 8 hodin denně a pět dní v týdnu. Je jedno, jestli zrovna nemá do čeho píchnout. Zaplatit prostě musíte. VA zaplatíte klidně jenom jednu hodinu denně. Nemusíte se tedy bát jí svěřit i tu nejzákladnější činnost, která zabere chvilku.

Podnikáte? Máte už svojí virtuální asistentku? Ne? Tak mi napište. Uvidíte, že nebudete litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2020 Andrea Jankovská

IČO 09362185; neplátce DPH
Litvínovská 594/16, 190 00, Praha 9 – Prosek;
zapsaná v Živnostenském rejstříku od 27.7.2020 – MÚ Praha 9