Plánování a organizování

Plánování dne jako virtuální asistentka. Nejsem ale pouze VA. Mám i běžné zaměstnání, přítele, rodinu a koníčky. Zkombinovat všechny tyto mé součásti dává někdy zabrat. Musela jsem tedy začít plánovat a organizovat, abych si našla na všechno čas. A ono to jde! Jen si zvolit ty správné nástroje, které budou vyhovovat právě vám. Já si ty své našla.

Google kalendář

Google je můj spojenec pro všechno, když jsem se tedy rozhodla svoje plánování „zdigitalizovat“, byl mou první volbou.

Kalendář se dá nastavit přesně tak, aby vám vyhovoval. Mám tam všechny důležité události, schůzky a povinnosti, které musím stihnout do určitého termínu.

Proč ho používám?

Možnosti sdílení

Svůj kalendář můžete sdílet s kýmkoliv. Nastavíte si pravidla podle toho, jak moc informací chcete sdílet. Nemusíte se bát, že by někdo viděl až příliš.

Mini náhled v Gmailu

Nemusíte si vždy otevírat plnou verzi kalendáře. Vpravo máte možnost otevřít si pouze malý náhled. Při psaní mailu a plánování schůzky hned vidíte, jak na tom časově jste.

Ve všech zařízeních

Kalendář používám jak na počítači, tak v mobilu. Vše je spolu propojené a snadno se ovládá na všech zařízeních.

Jak plánuji - Google
Jak plánuji - Google
Jak plánuji - Google Keep

Google Keep

Opět další produkt od Googlu. Tento slouží na jakékoliv poznámky. Poznámku si můžete napsat, udělat si ji formou To do listu s okýnky, které se dají odškrtávat. Můžete ale vložit i obrázek. Pokud vyfotíte nějaký text, lze jej převést do textové podoby.

Tyto poznámky používám denně, vedu si zde například nákupní seznam.

Funguje to formou nástěnky, kde si můžete připínat poznámky, které jsou důležité a ty se vám zobrazí jak první.

Je zde i možnost štítkování a kategorií, což ulehčí případné vyhledávání.

Papírová klasika - Doller

Vše důležíté mám v digitální podobě. Jsem ale hodně kreativní člověk, který má potřebu tvořit. Papírového plánování jsem se tedy nevzdala.

Každou neděli si k němu sednu a plánuji následující týden. Používám k tom všemožné barvy, samolepky a pásky. Diář od Dolleru k tomu úplně vybízí!

Píšu si sem každou blbost, ale dá mi to potřebný přehled, který potřebuji. Každý si asi nemusí psát, kdy bude prát a co bude vařit. Mně to ale obrovsky pomáhá.

Plánování - Doller

Jak plánujete svůj den vy? Dáváte přednost papíru a nebo jedete spíše na digitální vlně? Budu moc ráda, když mi dáte vědět do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2020 Andrea Jankovská

IČO 09362185; neplátce DPH
Litvínovská 594/16, 190 00, Praha 9 – Prosek;
zapsaná v Živnostenském rejstříku od 27.7.2020 – MÚ Praha 9