Vyhledání a zpracování dat

Dnes se podíváme na další činnost, kterou jako virtuální asistentka nabízím a která mě vždycky moc bavila. Vyhledání dat (informací) a jejich zpracování do formátu dle povahy dat.

Vyhledávání informací je někdy zdlouhavá činnost. Obzvlášť když potřebujete hodně dat a poté s nimi chcete ještě nějak dále pracovat. Někdy je i obtížné vymyslet ta správná klíčová slova, dle kterých informace na internetu hledat. Ono ani to „googlení“ není tak lehké, jak se někdy zdá.

Vyhledávání informací mi vždycky šlo. Vždy jsem věděla, jaká slova zvolit, aby mi „vyjely“ ty nejlepší informace. Když jsme v nějaké situaci hledali s někým dalším stejné informace, já byla vždy první (a měla z toho z nějakého důvodu velkou radost). Tuto svojí dovednost poskytuji i svým klientům a je to jedna z činností, na kterou se specializuji.

Jak tato práce probíhá?

Konkrétní příklad

Nejlepší bude, uvést si to na konkrétním případu. Máme tu pana Nováka, který chce prodávat ovoce a zeleninu. Potřebuje najít kvalitní dodavatele, kteří budou ze stejného kraje jako on (aby bylo ovoce a zelenina vždy čerstvé) a budou pro ně cenově dostupný. Pan Karel nemá čas tyto informace hledat sám, navíc internet není jeho největší kamarád a Excel už vůbec ne. Rozhodne si tedy na to někoho najmout – virtuální asistentku – MĚ.

Já mu vyhledám veškeré dodavatele ovoce a zeleniny z jeho kraje. Seženu mu kontakty, seznam nabízených produktů, ceny. Dále mu mohu zjistit například podmínky dovozu zboží (cena, doba) a další informace, které si bude přát. Všechna tato data mu zpracuji do přehledné tabulky, ve které se bude lehce hledat. Hotovou tabulku mu předám a ráda vysvětlím, jak s ní pracovat, aby z ní vytěžil co nejvíce.

Pokud vás tato (nebo nějaká jiná) nabízená služba zaujala, neváhejte mě kontaktovat. Budu se těšit na budoucí spolupráci :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2020 Andrea Jankovská

IČO 09362185; neplátce DPH
Litvínovská 594/16, 190 00, Praha 9 – Prosek;
zapsaná v Živnostenském rejstříku od 27.7.2020 – MÚ Praha 9